Hemen Kayıt Ol!

Köpek Gezdirme Hizmeti

Günümüzün yeni trend işlerinden biri de köpek gezdirme işi.  Üniversite öğrencilerinin sınav döneminde ya da yoğun iş temposunda çalışan kişilerin evcil hayvanlarına zaman ayıramaması nedeniyle köpek bakıcılığı işi hem zevkli, hem de kazançlı bir iş oluyor.

Köpek bakıcıları, köpekleri günün belirli saatlerinde istediğiniz yerde gezdiriyor, yıkıyor, mamalarını ve suyunu veriyor. İsterseniz veterinere götürüp, sağlık kontrolünü de yaptırıyor.

Eğer köpeğine baktığınız kişiyi memnun ederseniz, size çevresinden başkalarını da yönlendiriyor. Bir süre sonra o kadar yoğun olacaksınız ki, işlere yetişemeyecek hale geleceksiniz.

Köpek gezdirme işinde ücretler saatlik 15-25 TL arasında değişiyor. Köpek gezdirme işi için kendisine web sitesi kuranlar, ilan sitelerine ilan verenler bile var. Eğer bu işi yapacaksanız, her işte olduğu gibi kendinize bir kartvizit bastırmanız iyi olacaktır.

Part time

Şu anda köpek bakıcısı arayanlar genellikle İstanbul Caddebostan, Nişantaşı, Bebek, Etiler, Ulus, Antalya, İzmir civarında olmaktadır. Ama şunu unutmamak gerekir ki, her ilde hayvanseverler mevcut. Buralardan da köpek gezdirme işi çıkabilir, siz de harçlığınızı kazanabilirsiniz.

Yurtdışında “Pet Walkers/Dog Walkers” olarak geçen bu meslek oldukça popülerdir. Türkiye’de de farklı amaçlarla evinde köpek besleyen hayvanseverler bulunmaktadır. Yalnız yaşayan kişiler yalnızlıklarını gidermek, çocuk sahibi olmayan ya da olmak istemeyenler de bu boşluğu doldurmak için evinde köpek bakmaktadır. Köpeklerle olan aralarındaki bağ ise çok güçlü olmaktadır. Bu durumda köpeklerine gözleri gibi bakmakta ve onların her türlü ihtiyacını görmektedirler. Hatta köpeğini evinden alıp, gittiği yere götürmesi için bakıcı arayan kişiler de bulunmaktadır.

Köpek bakıcılığı sadece köpek gezdirme işi olarak sınırlı değildir. Hayvanseverin evinde de günün belirli saatlerinde köpeğin mamasını verip, tuvalete çıkarmak da bir iştir. Tabi hayvanseverin kedisi varsa, kedisine de bakıcı arayanlar bulunmaktadır.

Hemen Kayıt Ol!