Balıkesir Refakatçi ve Hasta Bakıcısı İş İlanları 13 İlan

  Ayvalık'ta Yatılı Hasta Bakıcısı Arıyoruz

  Balıkesir / Ayvalık
  23 Temmuz 2024
  • Yatılı
  Başvur İncelendi

  Balıkesir'de Yatılı Kadın Hasta Bakıcısı Arıyorum

  Balıkesir / Edremit
  22 Temmuz 2024
  • Yatılı
  Başvur İncelendi

  Cunda Adası İçin Yatılı Hasta Bakıcı Arıyoruz

  Balıkesir / Ayvalık
  22 Temmuz 2024
  • Yatılı
  Başvur İncelendi

  Balıkesir Altınova'da Yatılı Bayan Hasta Bakıcı Arıyorum

  Balıkesir / Ayvalık
  Ücret Bilgisi 17.000-17.500 TL
  21 Temmuz 2024
  • Yatılı
  Başvur İncelendi

  Balıkesir Burhaniye'de Bakıcı/Yardımcı Arıyoruz

  Balıkesir / Burhaniye
  18 Temmuz 2024
  • Gündüzlü
  Başvur İncelendi

  80'li Yaşlardaki Babam İçin Yaşlı Bakıcısı Arıyoruz

  Balıkesir / Edremit
  17 Temmuz 2024
  • Yatılı
  Başvur İncelendi

  Balıkesir'de Hasta Bakıcısı Arıyoruz

  Balıkesir / Edremit
  Ücret Bilgisi 21.000-21.500 TL
  17 Temmuz 2024
  • Gündüzlü
  • Haftada Birkaç Gün
  Başvur İncelendi

  Balıkesir Karesi'de Yaşlı Bakıcısı Arıyoruz

  Balıkesir / Karesi
  Ücret Bilgisi 13.000-13.500 TL
  16 Temmuz 2024
  • Gündüzlü
  Başvur İncelendi

  Hasta Bakıcısı Arıyoruz

  Balıkesir / Burhaniye
  9 Temmuz 2024
  • Gündüzlü
  • Yatılı
  Başvur İncelendi

  Balıkesir'de Refakatçi Arıyorum

  Balıkesir / Karesi
  8 Temmuz 2024
  • Gündüzlü
  Başvur İncelendi

  Balıkesir' de Yatılı Hasta Bakıcı Arıyoruz.

  Balıkesir / Ayvalık
  8 Temmuz 2024
  • Yatılı
  Başvur İncelendi

  Dedem ve Anneannem İçin Hasta Bakıcı Arıyoruz

  Balıkesir / Marmara
  Ücret Bilgisi 19.500-20.000 TL
  3 Temmuz 2024
  • Yatılı
  Başvur İncelendi

  Balıkesir Merkez'de Hasta Bakıcısı Arıyoruz

  Balıkesir / Karesi
  Ücret Bilgisi 22.000-22.500 TL
  28 Haziran 2024
  • Yatılı
  Başvur İncelendi

  Balıkesir'de Refakatçi ve Hasta Bakıcısı İşi mi Arıyorsunuz?

  Balıkesir'de Refakatçi ve hasta bakıcısı işi arıyorsanız, doğru yerdesiniz. Hasta bakımı işi zor ve sabır gerektiren bir iş olmakla birlikte, güzel bir iştir ayrıca. Sorumluluk duygunuz gelişmiş ve yaşlı ve hastalarla ilgilenmeyi seviyorsanız bu iş tam size göre. Yapmanız gereken, bir üyelik oluşturmanız ve profilinizi eksiksiz bir şekilde doldurmanız. Profilini eksiksiz dolduran ve güncelleyen refakatçi ve hasta bakıcılarını listeleme sayfamızda öne çıkarırız. Bu sayede daha hızlı iş bulabilirler.

  Balıkesir'de Refakatçi ve Hasta Bakıcısı Ne İş Yapar?

  Balıkesir'de Refakatçi ve hasta bakıcısı, hastanın bakımıyla ilgilenen, ona yardımcı olan kişilere denir. Refakatçi ve hasta bakıcısı, yaşlının yemeğinin hazırlanması, eğer kaşık tutmakta zorlanıyorsa yemeğinin yedirilmesi, ilaçlarının takip edilmesi, evin toparlanması, temizlenmesi, çamaşırların yıkanması, sağlığı el vermiyorsa banyosunun yaptırılması, alışverişinin yapılması, hastane, fizik tedavi merkezi vb. gideceği yerlere arabayla götürmek, zaman zaman birlikte yürüyüşe çıkmak gibi süreçlerde hastanın bakım ihtiyaçlarını karşılayan, evde aileden biri varken ya da yokken hastanın bakımıyla ilgilenen kişidir. Refakatçi genellikle hastanede kalan hastalar için talep edilmektedir. Gece hastanede kalacak refakatçi ya da günlük refakatçi, ameliyat olan hastalar için de hastanede kaldığı süre boyunca refakatçi ihtiyacı olabilmektedir.

  Balıkesir'de Refakatçi ve Hasta Bakıcısı İş İlanlarına Başvuruda Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Balıkesir'de Refakatçi ve hasta bakıcısı iş ilanlarına başvuru yaparken öncelikle profilinizin eksiksiz ve doğru bilgilerle güncellenmiş olmasına dikkat ediniz. Profil fotoğrafınız düzgün yüklenmiş, eğitim ve referans bilgileriniz girilmiş, tercih bilgileriniz seçilmiş olmalıdır. Kimliğini doğrulayan ve referansı tarafından puanlanan adaylar daha fazla aile tarafından tercih edilmektedir. İlanlara başvuru yaparken, ilanı eksiksiz okumalı, eğer çalışmak istiyorsanız başvuru yapmalısınız. İlana başvuru yaparken “Ön Yazı” alanı çıkmaktadır. Ön Yazı alanında neden o işte çalışmak istediğinizi ve kendinizi tanıtan kısa bir yazı yazmanız bakıcı arayanların ilgisini çekecektir.

  Balıkesir'de Refakatçi ve Hasta Bakıcısı Arayanlara Nasıl Ulaşılır?

  Balıkesir'de Refakatçi ve hasta bakıcısı arayan ailelere ulaşmak için öncelikle Bakiciburada.com‘da bir üyeliğiniz olması gerekmektedir. Ücretsiz olarak üye olup, bir refakatçi ve hasta bakıcısı profili oluşturabilirsiniz. Ardından size uygun olan refakatçi ve hasta bakıcısı iş ilanlarına başvuru yapmanız gerekmektedir. Bazı ilanlarda refakatçi ve hasta bakıcısı arayanlar telefon numarasını ulaşılabilir yapmaktadır. İlana başvuru sonrası ilan sahiplerinin telefon numarasına ulaşabilir ve bakıcı arayanlara Bakiciburada.com üzerinden mesaj gönderebilirsiniz. Ayrıca ilana başvuru sonrası refakatçi ve hasta bakıcısı arayanlar size mesaj yoluyla (WhatsApp veya site üzerinden) veya telefon numaranızdan ulaşabilmektedir. Size gönderilen mesajlara en kısa zamanda dönüş yapmanız iş bulmanızı kolaylaştıracaktır.

  Balıkesir'de Refakatçi ve Hasta Bakıcısının Alması Gereken Eğitimler

  İki türlü refakatçi ve hasta bakıcısı vardır. Birincisi, kendi anne & babasına, çocuğuna veya yakınına hastalıklarında bakmış veya başka hastalara bakmış deneyimle bakıcılık yapan refakatçi ve hasta bakıcısı. Diğeri de hasta bakımıyla ilgili bu alanda eğitim almış refakatçi ve hasta bakıcısı. Refakatçi ve hasta bakımı için üniversitelerde açılan iki yıllık evde hasta bakımı veya yaşlı bakımı bölümü bulunmaktadır. Ayrıca MEB onaylı kurumlardan hasta bakıcı ve yaşlı bakımı kursuna katılarak sertifika alabilirsiniz. Hasta bakıcı ve yaşlı bakımı kursu alan bir bakıcı, bakım yaptığı kişinin varsa ilaçlarının takibi, tırnaklarının kesilmesi, yaşlıların fiziksel ve ruhsal durumlarının tespit edilmesi, varsa diyet listesinin eksiksiz uygulanması, hasta ve hasta yakınlarıyla ilişki kurulması gibi birçok noktada bilgi sahibi olur. Ayrıca ilk yardım eğitimi de hasta bakıcısı ve refakatçinin alması gereken eğitimler arasındadır. İlk yardım eğitimi sayesinde hasta bakıcıları olası ev kazalarında yaşlılara veya hastalara acil müdahale yapabilir.

  Balıkesir'de Refakatçi ve Hasta Bakıcı Maaşları Ne Kadar?

  Refakatçi ve hasta bakıcısı maaşları semte, bakıcının tecrübesine, eğitimine, çalışma saatlerine, bakacağı hasta sayısına, hastanın hastalık durumuna veya beklenen işe göre değişiklik gösterebilir. Bakiciburada.com tarafından geliştirilen “Bakıcı Maaşı Hesapla” sayfasından çalışacağınız pozisyona ve şehre göre ortalama tam zamanlı çalışacak refakatçi ve hasta bakıcısı maaşlarını öğrenebilirsiniz.

  Balıkesir'de Refakatçi ve hasta bakıcı ücreti aylık 17.500 - 28.000 TL arasındadır.

  Balıkesir'de Hastanede refakatçi fiyatları ise, günlük 900 TL ile 1.200 TL arasında değişiklik göstermektedir.

  Balıkesir'de Yatılı veya Gündüzlü Refakatçi ve Hasta Bakıcı İşleri

  Balıkesir'de Yatılı veya gündüzlü refakatçi ve hasta bakıcısı işleri bulunmaktadır. Yatılı çalışmak istiyorsanız, bulunduğunuz ilden farklı illeri de tercih edebilirsiniz. Gündüzlü çalışmak istiyorsanız, evinize yakın, ulaşımı kolay işleri tercih etmeniz daha sağlıklı olacaktır. Yarım gün refakatçi ve hasta bakıcısı işlerine de başvuru yapabilirsiniz. Günün diğer zamanı da size kalacaktır. Yarım gün refakatçi ve hasta bakıcısı işlerinin saatleri, ailenin talebine göre değişiklik gösterebilmektedir.

  Balıkesir'de Refakatçi ve Hasta Bakıcısı İş İlanları

  Balıkesir'de Refakatçi ve hasta bakıcısı iş ilanları genellikle hastanın çocukları veya yakınları tarafından oluşturulmaktadır. Hastanede uzun süre kalacak hastalar için veya yakınlarının sağlık ve iş durumları elvermediğinde refakatçiye ihtiyaç duyulabilmektedir. Refakatçi ve hasta bakıcısı iş ilanlarına başvuru sonrası görüşeceğiniz kişiler, genellikle hastanın yakınları olmaktadır. Uzakta olduğu için ya da işleri veya sağlığı el vermediğinden böyle bir bakıma ihtiyaç duyulabilmektedir. Demans veya Alzheimer hastası olan veya yeni ameliyat olmuş, veya herhangi bir hastalığı olduğu için bakıma ihtiyaç duyan yaşlılar için bakıcı tutulabilmektedir. Refakatçi ve hasta bakıcısı iş ilanlarını incelediğimizde genellikle aranan nitelikler şunlardır.

  1. Banyo Yaptırabilmeli
  2. Hafif Ev Temizliği Yapabilmeli
  3. İlaç Takiplerini Yapabilmeli
  4. Pansuman Yapabilmeli
  5. Tansiyon Ölçebilmeli
  6. Öz bakımını Yapabilmeli
  7. Yatalak Hasta Bakımı Yapabilmeli
  8. Yemek Yapabilmeli

  Balıkesir'de Refakatçi ve Hasta Bakıcısı Olarak İş Arıyorum, Benden Ücret Alıyor musunuz?

  Balıkesir'de Refakatçi ve hasta bakıcıları Bakiciburada.com ’a ücretsiz olarak kayıt olabilir, iş ilanlarına başvuru yapabilir. Bakıcılardan herhangi bir ücret veya komisyon talep edilmemektedir. 4904 sayılı Türkiye İş Kanunu gereğince iş arayanlardan menfaat sağlanması ve ücret alınması da yasaktır.

  Balıkesir'de Yabancılar İçin Refakatçi ve Hasta Bakıcılığı

  Yabancıların Türkiye ‘de refakatçi ve hasta bakıcısı olarak çalışabilmesi için öncelikle oturma izninin olması gerekmektedir. Oturma izni olan refakatçi ve hasta bakıcıları daha sonra işe başlayacağı zaman çalışma izni de alabilmektedir. En çok tercih edilen yabancı yatılı refakatçi ve hasta bakıcıları, Gürcü bakıcı, Azeri bakıcı, Moldov bakıcı, Faslı bakıcı, Ukraynalı bakıcı, Bulgar bakıcı, Türkmen bakıcı olmaktadır.

  Balıkesir'de Hastanede Refakatçi Arayanlar

  Balıkesir'de Hastanede refakatçi arayanlar, hastanın yaşını, cinsiyetini, hastalığının çeşidini ve ne tür bir bakıma ihtiyaç duyulduğunu oluşturdukları ilanda yazmaktadır. Hastanede refakatçi arayanlar ücreti bazen ilanda belirtmekte, bazen de karşılıklı refakatçi ile görüşebilmektedir. Bir çok ilden refakatçi arayan olabilmektedir. Refakatçi arayanlar hangi hastanede refakatçi aradığını da belirtebilmektedir.

  Balıkesir'de Hastanede Refakatçi Kalmak

  Balıkesir'de Hastanede refakatçi kalmak için öncelikle bir hazırlığımız olmalıdır. Çok fazla eşya almamak kaydıyla ihtiyacımız olan eşyayı yanımıza almalıyız. Refakatçinin dışarıdan yanına yemek almaması, aldıysa da bu yiyeceği hastaya vermemesi çok önemli bir konudur. Hastalar için doktorun uyguladığı bir yemek programı bulunmaktadır. Bu programın ve hastanın sağlığı için hastane yemekleri dışında hastaya doktorun izni olmadan ekstra yemek verilmemelidir. Hastanelerde refakatçi için de yemek verilmektedir. Hastanede refakatçi olabilmek, bazı hastanelerde doktorun iznine tabi olmaktadır. Bu izni alan kişilere, refakatçi kartı verilebilmektedir. Refakatçi değişimlerinde ilgili hemşireye bilgi verilmesi önemlidir. Birçok hastane web sitesinde refakatçi kurallarına yer vermektedir.


  Sıkça Sorulan Sorular

  Balıkesir'de Refakatçi ve Hasta Bakıcısı Olarak Çalışmak İstiyorum, Ne Yapmam Gerekiyor?


  Üye değilseniz, öncelikle sitede yer alan `Üye Ol` linkine tıklayıp, üyeliğinizi gerçekleştirmelisiniz. Üyeliğinizi gerçekleştirdikten sonra, profilinizi eksiksiz bir şekilde doldurmalısınız. Akabinde size uygun iş ilanlarına başvuru yapmalısınız.


  Video cv zorunlu değildir. Ancak kendinizi tanıttığınız video cv, bakıcı arayan ailelerin size öncelik vermesini sağlar. Daha hızlı iş bulursunuz.


  Yatılı iş arıyorsanız, profilinizde yer alan -Tercih Bilgileriniz- bölümünde -Yatılı kalabilirim- alanını -Evet- olarak işaretlemelisiniz.


  Fotoğrafı, video cv'si yüklenen, kimliği doğulanan, değerlendirmesi ve profili güncel olan bakıcıların profilleri aramalarda daha üst sıralarda listelenir. Ayrıca size uygun ilanlara başvuru yapmanız da gerekmektedir. Üstte listelenen profiller de aileler tarafından daha çok görüntülenmektedir.


  Eğer oturma izniniz varsa, yabancı da olsanız çalışabilirsiniz.


  Listelenen tüm ilanlar günceldir. Süresi geçmiş iş ilanları yayından kaldırılmaktadır.