Türkoğlu Yaşlı Bakıcısı İş İlanları 0 İlan

  Belirlediğiniz kriterlere uygun hiç ilan bulunamadı.!

  Kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.

  Kahramanmaraş Türkoğlu'da Yaşlı Bakıcısı İşi mi Arıyorsunuz?

  Kahramanmaraş Türkoğlu'da Yaşlı bakıcısı işi arıyorsanız, doğru yerdesiniz. Yaşlı bakımı işi zor ve sabır gerektiren bir iş olmakla birlikte, güzel bir iştir ayrıca. Sorumluluk duygunuz gelişmiş ve yaşlılarla ilgilenmeyi seviyorsanız bu iş tam size göre. Yapmanız gereken, bir üyelik oluşturmanız ve profilinizi eksiksiz bir şekilde doldurmanız. Profilini eksiksiz dolduran ve güncelleyen yaşlı bakıcılarını listeleme sayfamızda öne çıkarırız. Bu sayede daha hızlı iş bulabilirler.

  Kahramanmaraş Türkoğlu'da Yaşlı Bakıcısı Ne İş Yapar?

  Kahramanmaraş Türkoğlu'da Yaşlı bakıcısı, yaşlının bakımıyla ilgilenen, ona yardımcı olan kişilere denir. Yaşlı bakıcısı, yaşlının yemeğinin hazırlanması, eğer kaşık tutmakta zorlanıyorsa yemeğinin yedirilmesi, hastalandığında ilaçlarının takip edilmesi, evin toparlanması, temizlenmesi, çamaşırların yıkanması, sağlığı el vermiyorsa banyosunun yaptırılması, alışverişinin yapılması, hastane, restaurant vb. gideceği yerlere arabayla götürmek, zaman zaman birlikte yürüyüşe çıkmak gibi süreçlerde yaşlının bakım ihtiyaçlarını karşılayan, evde aileden biri varken ya da yokken yaşlının bakımıyla ilgilenen kişidir.

  Kahramanmaraş Türkoğlu'da Yaşlı Bakıcısı İş İlanlarına Başvuruda Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Kahramanmaraş Türkoğlu'da Yaşlı bakıcısı iş ilanlarına başvuru yaparken öncelikle profilinizin eksiksiz ve doğru bilgilerle güncellenmiş olmasına dikkat ediniz. Profil fotoğrafınız düzgün yüklenmiş, eğitim ve referans bilgileriniz girilmiş, tercih bilgileriniz seçilmiş olmalıdır. Kimliğini doğrulayan ve referansı tarafından puanlanan adaylar daha fazla aile tarafından tercih edilmektedir. İlanlara başvuru yaparken, ilanı eksiksiz okumalı, eğer çalışmak istiyorsanız başvuru yapmalısınız. İlana başvuru yaparken “Ön Yazı” alanı çıkmaktadır. Ön Yazı alanında neden o işte çalışmak istediğinizi ve kendinizi tanıtan kısa bir yazı yazmanız bakıcı arayanların ilgisini çekecektir.

  Kahramanmaraş Türkoğlu'da Yaşlı Bakıcısı Arayan Ailelere Nasıl Ulaşılır?

  Kahramanmaraş Türkoğlu'da Yaşlı bakıcısı arayan ailelere ulaşmak için öncelikle Bakiciburada.com ‘da bir üyeliğiniz olması gerekmektedir. Ücretsiz olarak üye olup, bir yaşlı bakıcısı profili oluşturabilirsiniz. Ardından size uygun olan yaşlı bakıcısı iş ilanlarına başvuru yapmanız gerekmektedir. Bazı ilanlarda yaşlı bakıcısı arayanlar telefon numarasını ulaşılabilir yapmaktadır. İlana başvuru sonrası ilan sahiplerinin telefon numarasına ulaşabilir ve bakıcı arayanlara Bakiciburada.com üzerinden mesaj gönderebilirsiniz. Ayrıca ilana başvuru sonrası yaşlı bakıcısı arayanlar size mesaj yoluyla (WhatsApp veya site üzerinden) veya telefon numaranızdan ulaşabilmektedir. Size gönderilen mesajlara en kısa zamanda dönüş yapmanız iş bulmanızı kolaylaştıracaktır.

  Kahramanmaraş Türkoğlu'da Yaşlı Bakıcısının Alması Gereken Eğitimler

  İki türlü yaşlı bakıcısı vardır. Birincisi, kendi anne & babasına yaşlılıklarında bakmış veya başka yaşlılara bakmış deneyimle bakıcılık yapan yaşlı bakıcısı. Diğeri de yaşlı bakımıyla ilgili bu alanda eğitim almış yaşlı bakıcısı. Yaşlı bakımı için üniversitelerde açılan iki yıllık yaşlı bakımı bölümü bulunmaktadır. Ayrıca MEB onaylı kurumlardan yaşlı bakıcılığı sertifikası alabilirsiniz. Hasta bakıcı ve yaşlı bakımı kursu alan bir bakıcı, bakım yaptığı kişinin varsa ilaçlarının takibi, tırnaklarının kesilmesi, yaşlıların fiziksel ve ruhsal durumlarının tespit edilmesi, varsa diyet listesinin eksiksiz uygulanması, hasta ve hasta yakınlarıyla ilişki kurulması gibi birçok noktada bilgi sahibi olur. Ayrıca ilk yardım eğitimi de yaşlı bakıcısının alması gereken eğitimler arasındadır. İlk yardım eğitimi sayesinde yaşlı bakıcıları olası ev kazalarında yaşlılara veya hastalara acil müdahale yapabilir.

  Kahramanmaraş Türkoğlu'da Yaşlı Bakıcı Maaşları Ne Kadar?

  Kahramanmaraş Türkoğlu'da Yaşlı bakıcısı maaşları semte, bakıcının tecrübesine, eğitimine, çalışma saatlerine, bakacağı yaşlı sayısına, yaşlının hastalık durumuna veya beklenen işe göre değişiklik gösterebilir. Bakiciburada.com tarafından geliştirilen “Bakıcı Maaşı Hesapla” sayfasından çalışacağınız pozisyona ve şehre göre ortalama yaşlı bakıcısı maaşlarını öğrenebilirsiniz.

  Kahramanmaraş Türkoğlu'da Yaşlı bakıcısı ücreti 17.500 TL - 28.000 TL arasındadır.

  Kahramanmaraş Türkoğlu'da Yatılı veya Gündüzlü Yaşlı Bakıcı İşleri

  Kahramanmaraş Türkoğlu'da Yatılı veya gündüzlü yaşlı bakıcısı işleri bulunmaktadır. Yatılı çalışmak istiyorsanız, bulunduğunuz ilden farklı illeri de tercih edebilirsiniz. Gündüzlü çalışmak istiyorsanız, evinize yakın, ulaşımı kolay işleri tercih etmeniz daha sağlıklı olacaktır. Yarım gün yaşlı bakıcısı işlerine de başvuru yapabilirsiniz. Günün diğer zamanı da size kalacaktır. Yarım gün yaşlı bakıcısı işlerinin saatleri, ailenin talebine göre değişiklik gösterebilmektedir.

  Kahramanmaraş Türkoğlu'da Yaşlı Bakıcısı İş İlanları

  Kahramanmaraş Türkoğlu'da Yaşlı bakıcısı iş ilanları genellikle yaşlının çocukları tarafından oluşturulmaktadır. Anne veya babasının ya da her ikisinin bakıma muhtaç olduğunu gören çocukları böyle bir arayışa girmektedir. Yaşlı bakıcısı iş ilanlarına başvuru sonrası görüşeceğiniz kişiler, genellikle yaşlının çocukları olmaktadır. Uzakta olduğu için ya da işleri veya sağlığı el vermediğinden böyle bir bakıma ihtiyaç duyulabilmektedir. Demans veya Alzheimer hastası olan veya yeni ameliyat olmuş, veya herhangi bir hastalığı olduğu için bakıma ihtiyaç duyan yaşlılar için bakıcı tutulabilmektedir. Yaşlı bakıcısı iş ilanlarını incelediğimizde genellikle aranan nitelikler şunlardır.

  • Banyo Yaptırabilmeli
  • Hafif Ev Temizliği Yapabilmeli
  • İlaç Takiplerini Yapabilmeli
  • Market Alışverişi Yapabilmeli
  • Pansuman Yapabilmeli
  • Tansiyon Ölçebilmeli
  • Yemek Hazırlayabilmeli
  • Seyahat Engeli Olmayan
  • Öz bakımını Yapabilmeli
  • Yatalak Hasta Bakımı Yapabilmeli

  Kahramanmaraş Türkoğlu'da Yaşlı Bakıcısı Olarak İş Arıyorum, Benden Ücret Alıyor musunuz?

  Kahramanmaraş Türkoğlu'da Yaşlı bakıcıları Bakiciburada.com ’a ücretsiz olarak kayıt olabilir, iş ilanlarına başvuru yapabilir. Bakıcılardan herhangi bir ücret veya komisyon talep edilmemektedir. 4904 sayılı Türkiye İş Kanunu gereğince iş arayanlardan menfaat sağlanması ve ücret alınması da yasaktır.

  Kahramanmaraş Türkoğlu'da Yabancılar İçin Yaşlı Bakıcılığı

  Yabancıların Türkiye ‘de yaşlı bakıcısı olarak çalışabilmesi için öncelikle oturma izninin olması gerekmektedir. Oturma izni olan yaşlı bakıcıları daha sonra işe başlayacağı zaman çalışma izni de alabilmektedir. En çok tercih edilen yabancı yatılı yaşlı bakıcıları, Gürcü bakıcı, Azeri bakıcı, Moldov bakıcı, Faslı bakıcı, Ukraynalı bakıcı, Bulgar bakıcı, Türkmen bakıcı olmaktadır.


  Sıkça Sorulan Sorular

  Kahramanmaraş Türkoğlu'da Yaşlı Bakıcısı Olarak Çalışmak İstiyorum, Ne Yapmam Gerekiyor?


  Üye değilseniz, öncelikle sitede yer alan `Üye Ol` linkine tıklayıp, üyeliğinizi gerçekleştirmelisiniz. Üyeliğinizi gerçekleştirdikten sonra, profilinizi eksiksiz bir şekilde doldurmalısınız. Akabinde size uygun iş ilanlarına başvuru yapmalısınız.


  Video cv zorunlu değildir. Ancak kendinizi tanıttığınız video cv, bakıcı arayan ailelerin size öncelik vermesini sağlar. Daha hızlı iş bulursunuz.


  Yatılı iş arıyorsanız, profilinizde yer alan -Tercih Bilgileriniz- bölümünde -Yatılı kalabilirim- alanını -Evet- olarak işaretlemelisiniz.


  Fotoğrafı, video cv'si yüklenen, kimliği doğulanan, değerlendirmesi ve profili güncel olan bakıcıların profilleri aramalarda daha üst sıralarda listelenir. Ayrıca size uygun ilanlara başvuru yapmanız da gerekmektedir. Üstte listelenen profiller de aileler tarafından daha çok görüntülenmektedir.


  Eğer oturma izniniz varsa, yabancı da olsanız çalışabilirsiniz.


  Listelenen tüm ilanlar günceldir. Süresi geçmiş iş ilanları yayından kaldırılmaktadır.