kapat
Bakıcı & Yardımcı mı arıyorsunuz? Hemen Ücretsiz Deneme İlanı Yayınlayın! İlan Yayınla

Refakatçi ve Hasta Bakıcısı Arıyorum

4.508 Refakatçi ve Hasta Bakıcısı
arasından kriterlerinize en uygun olanı bulun ve hemen iletişime geçin!

Ülke

Şehir

Pozisyonlar

Cinsiyet

Referans Durumu

Eğitim Seviyesi

Yabancı Dil Bilgisi

Yaş Aralığı

Uyruk

Tercih Bilgileri

Özellikler

Bakım Tecrübesi

Maaş Aralığı

Fotoğraflı Adaylar

Medeni Durum

Refakatçi ve Hasta Bakıcısı Bul

  Popüler
  35 yaşında
  500-1000 TL / Aylık
  1 kişi değerlendirdi
  Merkez - Çanakkale

  Refakatçi ve Hasta Bakıcısı

  olarak çalışabilirim.

  Çocuk koçuyum ve oyun terapistiyim. *** numaralı telefondan ulaşabilirsiniz. Çanakkale

  14.09.2021
  Çocuk koçuyum ve oyun terapistiyim. *** numaralı telefondan ulaşabilirsiniz. Çanakkale
  Popüler
  24 yaşında
  3 yıl 2 ay tecrübeli
  1 kişi değerlendirdi
  Sorgun - Yozgat

  Refakatçi ve Hasta Bakıcısı

  olarak çalışabilirim.

  Hemşireyim. Huzurevi hemşireliği deneyimim var, yaşlılar ile iletişimim kuvvetlidir. Mesleğimin gerektirdiği bütün işleri layıkıyla yaparım. Hemşirelik veya... (Devamı için tıklayın)

  07.09.2021
  Hemşireyim. Huzurevi hemşireliği deneyimim var, yaşlılar ile iletişimim kuvvetlidir. Mesleğimin gerektirdiği b... (Devamı)
  Popüler
  67 yaşında
  7 yıl 9 ay tecrübeli
  2 kişi değerlendirdi
  Karşıyaka - İzmir

  Refakatçi ve Hasta Bakıcısı

  olarak çalışabilirim.

  İzmir Karşıyaka da ikamet etmekteyim, hasta bakımında tecrübeliyim evde 9-18 saatleri arası hasta bakımı için iş arıyorum saygılar

  11.07.2021
  İzmir Karşıyaka da ikamet etmekteyim, hasta bakımında tecrübeliyim evde 9-18 saatleri arası hasta bakımı için ... (Devamı)
  Popüler
  54 yaşında
  8 ay tecrübeli
  4500-5000 TL / Aylık
  1 kişi değerlendirdi
  2 saat önce aktifti
  Selçuklu - Konya

  Refakatçi ve Hasta Bakıcısı

  olarak çalışabilirim.

  Beni cevremdekiler cok durust sorumluluk sahibi oldugumu soylerler farkli islerde calistim en son calistigim 85 yas alzaymir hastasi nineye baktim öldü 202... (Devamı için tıklayın)

  06.08.2021
  Beni cevremdekiler cok durust sorumluluk sahibi oldugumu soylerler farkli islerde calistim en son calistigim ... (Devamı)
  Popüler
  32 yaşında
  8 yıl 3 ay tecrübeli
  1 kişi değerlendirdi
  2 saat önce aktifti
  Melikgazi - Kayseri

  Refakatçi ve Hasta Bakıcısı

  olarak çalışabilirim.

  Ev hanımıyım iki çocuğum var bakıcılık yaptim defalarca ,çok iyi bakabilecegimi düşünüyorum aileler gözü arkada kalmadan evlatlarını emanet edebilirler ban... (Devamı için tıklayın)

  Bugün
  Ev hanımıyım iki çocuğum var bakıcılık yaptim defalarca ,çok iyi bakabilecegimi düşünüyorum aileler gözü arka... (Devamı)

  Bakiciburada.com için neler dediler?

  Tuğçe Güney - Ev Hanımı

  Sayenizde o kadar iyi bir aday buldum ki çocuğuma, ailemizden biri gibi oldu.Çok mutluyum çok memnun kaldım sizden.Çok teşekkür ediyorum.

  Mert Kaya - Mühendis

  Çocuğumuz için girdiğimiz bakıcı arayışımızı bakıcıburada.com sayesinde olumlu şekilde sonlandırmış olduk.Yeniden ihtiyaç duyduğumuzda güvenebileceğimiz tek site bakıcıburada.com..Çok teşekkür ederiz.

  Ahmet Özkan - Emekli

  Ev yardımcısı bulmak için girdiğimiz bir siteydi.İnternetten pek anlamıyoruz ama siteyi kolay çözdük rahattı kullanımı.Kayıt olduğum gün anlaştım yakın oturan biriyle siteden.Çok faydalı oldu bize sağolun.

  Gizem Canol - Pazarlama Müdürü

  Bakıcıburada.com sayesinde iyi bir çocuk bakıcısı buldum ve çalışıyorum.Emeklerinize ve desteklerinize teşekkür ederim.Herkese tavsiye ediyorum..

  Ozlem Ilhan - Ev Hanımı

  Oyun ablası arayışım için kayıt olduğum bakıcıburada.com ve danışmanımın ilgisi sayesinde istediğim gibi bir kişi buldum.Tüm emeklerinize teşekkür ederim.

  Ömer Artar - Planlama Müdürü

  Refakatçi arayışım için kayıt olduğum gün buldum adayı da.Bu kadar hızlı gelişeceğini tahmin etmemiştim.Desteklerinize çok teşekkür ederim.

  Emin M. - Veri Bilimcisi

  Bakıcıburada.com sayesinde evimize istediğimiz gibi bir aday bulduk.Ev işlerimizle ve bahçe işleri ile de ilgileniyor aday.Siteyi herkese tavsiye ediyorum.

  Ümit Yaşar - Emekli

  Bakıcıburada.com''u önceden de farklı arayışlarımda kullandığımdan bildiğim bir siteydi.Site sayesinde ve danışmanımın da desteği ile iyi bir adayla anlaşmış olduk.Yine sürecim olumlu oldu, teşekkürler :)

  Muhammed Özgül - Mühendis

  Siteniz sayesinde kızım için görüştüğüm ilk aday ile çalışmaya başladım.Kriterlerimize en uyan adayları filtreleyerek bakıyordum ve görüşmelere başladım.Site bende çok olumlu bir izlenim bıraktı.Teşekkür ederim.

  Habib Balcı - Proje Koordinatörü

  Evimize yardımcı aramak için kayıt olduğumuz bakıcıburada.com sitesi sayesinde kısa süre içinde adayımızı bulduk.Bütün emeklerinize teşekkür ederim.

  ?Gülsüm Demirtaş - Doktor

  Evimizde çalışması için eli lezzetli ve iyi bir yardımcı ihtiyacımız vardı.Arayışımız için siteden yararlandım ve sürecim hızlı şekilde sonuçlandı.İlanıma bir çok başvuru aldım ve arayışım olumlu olarak sonlandı.Desteklerinize teşekkür ederim.

  Nur Karabulut - Ev Hanımı

  Bakıcıburada.com sayesinde istediğim kriterlerde bana destek olacak bir ev yardımcısı ve bakıcı buldum.Çevreden bakmanın vakit kaybı olduğunu böylece anlamış oldum :)Teşekkür ederim..

  Selcan Kaya - Kendi İşi

  Çocuk bakıcısı bulmak için bakıcıburada.com''u kullandım ve ilgilerinden çok memnun kaldım.Süreç çok hızlı oldu ve sürekli destek oldular.Emekleriniz için çok sağolun.

  Alev Anbar - Ev Hanımı

  Çok memnun kaldım süreçten ilginiz ve desteğiniz sayesinde yaşlımıza bakacak iyi birini bulduk.Emekleriniz için çok teşekkür ederim sizlere.Çok memnun kaldım.

  Selin Dalgıc - Ekonomi Uzmanı

  Bakıcıburada.com''dan yararlanarak bir ev yardımcısı bulmaya karar verdik ve sonuç olarak iyi bir aday ile anlaştık.Destekleriniz için çok teşekkür ederim.

  Ercan Toman - Genel Müdür

  Yaşlı babaanneme bakması için iyi bir bakıcı arıyordum ve bakıcıburada.com''dan destek aldım.Site sayesinde bir çok aday ile görüşme sağladım ve içlerinden en uygunu ile anlaşma sağladım.Desteklerinize teşekkür ederim.

  Gülen Oktar - İş Geliştirme Uzmanı

  Arayışım zor olduğu için çevremden bir destek alamadım ve arayışıma araştırmalarım ile bakıcıburada ile devam etmeye karar verdim.Hem çocuk bakacak hem de fizik tedavi mezunu olması gerekirdi adayın.Çok memnun oldum siteyi kullanıp değerlendirdiğim için sürecim olumlu geçti.Çok teşekkür ederim.

  Senay Verdil - Doktor Asistanı

  Bakıcıburada.com sitesinden aday bakarken ilan vermeye karar verdik ve kısa sürede çocuk bakıcısını bulduk.Süreçten ve ilgiden çok memnun kaldık desteklerinize çok teşekkür ederim.

  Elif Saydam - Psikolog

  Çocuğumla oyun oynayabilecek, bakımına destek olacak  bir bakıcı arayışındaydım ve tavsiyelerle bakıcıburada.com''u buldum.Sayenizde istediğimiz gibi bir aday bularak çalışmaya başladık.Teşekkürler.

  Pınar Taneri - El Sanatları

  Bölgemizde çok aday olmadığı için başta tedirgindim,Ancak sitenin desteği sayesinde iyi bir ev yardımcısı ile anlaştım.Sürecim başarılı şekilde sonuçlandı.Destekleriniz için çok teşekkür ederim.

  Popüler
  29 yaşında
  10 ay tecrübeli
  3500-4000 TL / Aylık
  1 kişi değerlendirdi
  3 saat önce aktifti
  Başiskele - Kocaeli

  Refakatçi ve Hasta Bakıcısı

  olarak çalışabilirim.

  Ben Üniversite mezunuyum. İş arıyorum. Arapça, Fransızca, İngilizce, Korece, Türkçe ve Almanca biliyorum.

  Bugün
  Ben Üniversite mezunuyum. İş arıyorum. Arapça, Fransızca, İngilizce, Korece, Türkçe ve Almanca biliyorum
  Popüler
  43 yaşında
  2 yıl 10 ay tecrübeli
  2500-3000 TL / Aylık
  1 kişi değerlendirdi
  3 saat önce aktifti
  Üsküdar - İstanbul(Anadolu)

  Refakatçi ve Hasta Bakıcısı

  olarak çalışabilirim.

  Çocuklarla vakit geçirmek oldukça eğlenceli. Çocukların masum oluşları hayata karşı pozitif olmaları her zaman çok hoşuma gitmiştir. Onların yanında kendimi... (Devamı için tıklayın)

  Bugün
  Çocuklarla vakit geçirmek oldukça eğlenceli. Çocukların masum oluşları hayata karşı pozitif olmaları her zaman... (Devamı)
  Popüler
  45 yaşında
  4 yıl 5 ay tecrübeli
  1 kişi değerlendirdi
  4 saat önce aktifti
  Sultanbeyli - İstanbul(Anadolu)

  Refakatçi ve Hasta Bakıcısı

  olarak çalışabilirim.

  Çocukları severim yaptığım her işi iyi yapmayı prensip edinmiş biriyim ve mümkün ise sultanbeyliği ve yakın çevreden gelen talepleri değerlendirebileceğimin... (Devamı için tıklayın)

  16.09.2021
  Çocukları severim yaptığım her işi iyi yapmayı prensip edinmiş biriyim ve mümkün ise sultanbeyliği ve yakın çe... (Devamı)
  Popüler
  63 yaşında
  40 yıl 8 ay tecrübeli
  9500-10000 TL / Aylık
  1 kişi değerlendirdi
  4 saat önce aktifti
  Urla - İzmir

  Refakatçi ve Hasta Bakıcısı

  olarak çalışabilirim.

  ilkyardim ,Meslek esasları tekniği,Dahiliye hastalıkları ve hemşireliği, Cerrahi hastalıkları ve hemşireliği, Bulaşıcı hastalıklar ve hemşireliği,Kadın hast... (Devamı için tıklayın)

  27.08.2021
  ilkyardim ,Meslek esasları tekniği,Dahiliye hastalıkları ve hemşireliği, Cerrahi hastalıkları ve hemşireliği, ... (Devamı)
  36 yaşında
  8 yıl 10 ay tecrübeli
  1 kişi değerlendirdi
  4 saat önce aktifti
  Karabağlar - İzmir

  Refakatçi ve Hasta Bakıcısı

  olarak çalışabilirim.

  Fizik tedavi ve rehabilitasyon bölümünün öncülerinden olan Dokuz Eylül üniversitesinden 2009 yılında mezun oldum. Uzun yıllar engelli çocuk ve nörolojik has... (Devamı için tıklayın)

  16.09.2021
  Fizik tedavi ve rehabilitasyon bölümünün öncülerinden olan Dokuz Eylül üniversitesinden 2009 yılında mezun old... (Devamı)

  Bunları Biliyor musunuz? - Bakiciburada.com

  Türkiye İş Kurumundan İzinli Hizmet

  2012'den beri Özel İstihdam Bürosu olarak Türkiye İş Kurumu'ndan izinli olarak hizmet vermektedir.

  Kimlik Doğrulama

  Nüfus müdürlüğü sistemiyle bakıcıların kimlikleri eşleştirilir ve ailelerimize güvenilir bakıcılar sunulur.

  Telefon ve E-Posta Doğrulama

  Bakıcılarla sağlıklı iletişim kurabilmeniz için bakıcıların telefon numaraları ve e-mail adresleri doğrulanır.

  Referans Doğrulama

  Bakıcıların referans verdiği aileler tarafından hakkında yorum yazması ve puanlaması sağlanır.

  Eğitim Belgesi Doğrulama

  Üniversite öğrencisi ya da mezunu olduğunu bildiren bakıcılardan eğitim belgeleri istenmektedir.

  Telefonla Destek

  Müşteri temsilcilerimiz bakıcı bulma süreçlerinizle ilgili hafta içi her gün sizlere destek olmaktadır.

  Türkiye Geneli Hizmet

  Türkiye'nin her bir köşesi için hizmet vermekte, aynı kalite hizmeti tüm ailelerimiz için sunmaktayız.

  Popüler
  60 yaşında
  8 yıl 8 ay tecrübeli
  3500-4000 TL / Aylık
  1 kişi değerlendirdi
  4 saat önce aktifti
  Muratpaşa - Antalya

  Refakatçi ve Hasta Bakıcısı

  olarak çalışabilirim.

  Yaş konusuna takılmayın lütfen, sağlık ve kilo problemi bulunmayan, spor yapan,sağlıklı beslenen bir insanım.İşimi yaparken dikkatli ve sabırlıyım. Mükemmel... (Devamı için tıklayın)

  16.09.2021
  Yaş konusuna takılmayın lütfen, sağlık ve kilo problemi bulunmayan, spor yapan,sağlıklı beslenen bir insanım.İ... (Devamı)
  Popüler
  25 yaşında
  1 yıl tecrübeli
  2500-3000 TL / Aylık
  2 kişi değerlendirdi
  5 saat önce aktifti
  Sincan - Ankara

  Refakatçi ve Hasta Bakıcısı

  olarak çalışabilirim.

  Gölbaşı sml hemsirelik mezunuyum aynı zamanda Gazi üniverstesi SHMYO yaslı bakim tekniker ligi mezunuyum iletisim bilgilerim *** yada facebook da... (Devamı için tıklayın)

  16.09.2021
  Gölbaşı sml hemsirelik mezunuyum aynı zamanda Gazi üniverstesi SHMYO yaslı bakim tekniker ligi mezunuyum ileti... (Devamı)
  Popüler
  23 yaşında
  1 yıl 2 ay tecrübeli
  6500-7000 TL / Aylık
  3 kişi değerlendirdi
  6 saat önce aktifti
  Çayeli - Rize

  Refakatçi ve Hasta Bakıcısı

  olarak çalışabilirim.

  24 yaşındayım 5 yıllık iş tecrübem var, Aile içinde evin sorumluluğu hep bendeydi. Temizlik konusunda titiz ve dikkatliyimdir. Otelde temizlik görevlisi ola... (Devamı için tıklayın)

  16.09.2021
  24 yaşındayım 5 yıllık iş tecrübem var, Aile içinde evin sorumluluğu hep bendeydi. Temizlik konusunda titiz ve... (Devamı)
  Popüler
  46 yaşında
  1 kişi değerlendirdi
  6 saat önce aktifti
  Sultangazi - İstanbul(Avrupa)

  Refakatçi ve Hasta Bakıcısı

  olarak çalışabilirim.

  Merhametli ve titiz bir insanım yaşlılara kendi annem gibi çocuklara kendi çocuğum gibi şefkat ilgi ve titizlikle bakabilirim

  16.09.2021
  Merhametli ve titiz bir insanım yaşlılara kendi annem gibi çocuklara kendi çocuğum gibi şefkat ilgi ve titizli... (Devamı)
  Popüler
  39 yaşında
  6 yıl tecrübeli
  1 kişi değerlendirdi
  6 saat önce aktifti
  Merkez - Elazığ

  Refakatçi ve Hasta Bakıcısı

  olarak çalışabilirim.

  Evladınız, evladımdır. Bu işe çok ihtiyacım var, okuyan iki kızım ve asgari ücret karşılığı çalışan eşimle kirada oturuyorum. Her akşam bebeğinizi alışınızd... (Devamı için tıklayın)

  16.09.2021
  Evladınız, evladımdır. Bu işe çok ihtiyacım var, okuyan iki kızım ve asgari ücret karşılığı çalışan eşimle kir... (Devamı)
  Popüler
  48 yaşında
  27 yıl 2 ay tecrübeli
  4000-4500 TL / Aylık
  1 kişi değerlendirdi
  8 saat önce aktifti
  Etimesgut - Ankara

  Refakatçi ve Hasta Bakıcısı

  olarak çalışabilirim.

  Emeklı hemşireyım, ıkı çocuk annesiyim, huzur evı ve yaşlı bakım ve ev hastaları alanında 5 yıl, sağlıkçı olarak 25 yıl aktif çalıştım, sağlıkçıyım, hemde e... (Devamı için tıklayın)

  15.09.2021
  Emeklı hemşireyım, ıkı çocuk annesiyim, huzur evı ve yaşlı bakım ve ev hastaları alanında 5 yıl, sağlıkçı olar... (Devamı)
  Popüler
  32 yaşında
  1 yıl 1 ay tecrübeli
  3500-4000 TL / Aylık
  1 kişi değerlendirdi
  8 saat önce aktifti
  İlkadım - Samsun

  Refakatçi ve Hasta Bakıcısı

  olarak çalışabilirim.

  55 yaşındayım. Sabırlı ve temiz biriyim.Daha önce yatılı hasta ve yaşlı bakımı yaptım. Gündüz bakım, gece bakımı ya da yatılı olarak çalışabilirim. Korona a... (Devamı için tıklayın)

  16.09.2021
  55 yaşındayım. Sabırlı ve temiz biriyim.Daha önce yatılı hasta ve yaşlı bakımı yaptım. Gündüz bakım, gece bakı... (Devamı)
  Popüler
  28 yaşında
  11 ay tecrübeli
  1 kişi değerlendirdi
  9 saat önce aktifti
  Seyhan - Adana

  Refakatçi ve Hasta Bakıcısı

  olarak çalışabilirim.

  Merhaba,Çocuklarınızın derslerine yardımcı güzel yüzlü sempatik bir öğretmen arıyorsanız doğru profile bakıyorsunuz,ilaç takibi yapıp onlarla güzel vakit ge... (Devamı için tıklayın)

  16.09.2021
  Merhaba,Çocuklarınızın derslerine yardımcı güzel yüzlü sempatik bir öğretmen arıyorsanız doğru profile bakıyor... (Devamı)
  Popüler
  39 yaşında
  4 yıl tecrübeli
  1500-2000 TL / Aylık
  2 kişi değerlendirdi
  11 saat önce aktifti
  Melikgazi - Kayseri

  Refakatçi ve Hasta Bakıcısı

  olarak çalışabilirim.

  Ildem de oturuyorum . 4 yil 2 kiz kardes ve 1 yil biri erkek biri kiz kardeslere baktim .

  15.09.2021
  Ildem de oturuyorum . 4 yil 2 kiz kardes ve 1 yil biri erkek biri kiz kardeslere baktim
  Popüler
  53 yaşında
  3000-3500 TL / Aylık
  1 kişi değerlendirdi
  11 saat önce aktifti
  Buca - İzmir

  Refakatçi ve Hasta Bakıcısı

  olarak çalışabilirim.

  Sigara ve alkol alışkanlığım yoktur. Benimle çalışmaktan memnun kalacaksınız

  15.09.2021
  Sigara ve alkol alışkanlığım yoktur. Benimle çalışmaktan memnun kalacaksınız

  Refakatçi ve Hasta Bakıcısı Ücretleri


  Hasta bakımı tecrübe, sabır ve hemşirelik bilgisi gerektirdiğinden diğer bakım işlerine göre biraz daha ücreti yüksektir.

  Refakatçiler genellikle günlük ücretle çalışmaktadır. Günlüğü 180 TL – 300 TL arasında değişebilmektedir. Hasta bakıcılar Gürcü, Azeri, Türkmen, Rus olabildiği gibi Türk de olabilmektedir.

  Eğe tam zamanlı bir hasta bakıcısı arıyorsanız, aylık olarak ücretlendirmeniz doğru olacaktır. Bir hasta bakıcısının ücreti şehre, hastanın ne kadar bakım gerektirdiğine, hasta bakıcısının tecrübe ve bilgisine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Ortalama bir hasta bakıcısının aylık ücreti 3.500 TL ‘dir.

  • İstanbul ‘da Hasta Bakıcısı Ücreti : 3.500 – 4.000 TL,
  • Ankara ‘da Hasta Bakıcısı Ücreti : 3.300 – 3.750 TL,
  • İzmir ‘de Hasta Bakıcısı Ücreti : 3.200 – 3.600 TL,
  Refakatçi ve Hasta Bakıcısına Ne Kadar Ücret Vereceğimi Bilemedim?

  Bakiciburada.com ‘da üyeliği bulunan ve Refakatçi ve Hasta Bakıcısı olarak çalışmak isteyenlerin profillerinde ne kadar ücrete çalışmak istedikleri yer almaktadır. Eğer aile üyeliğiniz yoksa bu bilgiye ulaşamayabilirsiniz. Aile hesabınız varsa giriş yaparak, yoksa da hemen bir kayıt oluştururak Refakatçi ve Hasta Bakıcılarının çalışmak istediği ücretleri öğrenebilirsiniz.

  Ayrıca hafta içi 8.45-17.45 saatleri arasında 0850 303 8551 numaralı telefondan uzman aile danışmanlarımızı arayarak Refakatçi ve Hasta Bakıcısı ücretleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

  Refakatçi ve Hasta Bakıcısı

  Anne, babanız ya da ailenizden biri hasta olduğunda uzun süren tedavilerde bir yardımcıya ihtiyaç duyarsınız. Bu yardım hastanede olabildiği gibi, evde de devam edebilmektedir. Hasta bakıcısı, hastanın tüm bakımından sorumlu kişilerden oluşmaktadır. Erkek ya da kadın hasta bakıcılar tercih edilebilmektedir. Bazı erkek hastalar, erkek hasta bakıcının kendisiyle ilgilenmesini isteyebilmektedir.

  Refakatçi ve Hasta bakıcı olmak genellikle uzun süreli, yatılı çalışmayı gerektirir. Hastanede uzun süren bakım durumları için hasta bakıcının buna hazırlıklı ve sabırlı olması gerekmektedir.

  Refakatçi ve Hasta Bakıcısından Beklenen İşler Nedir?

  Hasta bakıcılığı ilkyardım gibi özel bilgi gerektiren işler olduğundan, hasta bakıcısının bu konuda tecrübeli olması dikkat edilmesi gereken bir konudur. Hastanın durumuna göre yapılacak işler de farklılık gösterebilir. Hasta bakıcısından evde tedavi sürecinin devam ettiği sürelerde hastanın yemeğinin yapılması, evin temizliği gibi işlerin yanı sıra aşağıdaki bilgilere sahip olması ve bu işleri de yapması beklenir. Hasta bakıcılar farklı hastalıklara sahip kişilerin bakımını üstlenebilir. Her hastaya hastalığının farklılığına göre tedavi süreci uygulanabilir. Alzheimer, Engelli, Komada, Kanser gibi hasta türevleri bulunmaktadır.

  Hasta Bakıcısından Beklenen İşler:
  • Pansuman,
  • İlaç takibi,
  • Fizik tedavi sürecinin takibi,
  • Öz bakımının yapılması,
  • Banyo yaptırılması,
  • Serum takma,
  • İğne vurma,
  • Bezinin değiştirilmesi,
  • Tırnaklarının kesilmesi,
  • Tansiyon, Şeker ve Ateş Ölçümü,
  • Trakeostostomi tüpünü kullanabilen,
  • Aspire yapma,
  • Diyet listesinin takibi,
  • Hemşirelik bilgisi olan,
  • Tekerlekli sandalyeye bindirme, gezdirme
  Refakatçi ve Hasta Bakıcısında Olması Gereken Özellikler

  • Hızlı : Hasta bakımı hız gerektiren işleri kapsar. Hastanın birden çok işinin görülmesi gerektiğinden hasta bakıcısının hızlı olması önemlidir.
  • Sabırlı : Özellikle insanlar hastalandığında ya da yaşlandığında daha aceleci ve sinirli bir yapıya sahip olabilirler. Alzheimer gibi hastalara aynı şey defalarca söylenmesi gerekebilir. Bu nedenle hasta bakıcısının sabırlı olması gerekmektedir.
  • Dürüst : Sevdiklerini emanet edecek kişiler her zaman sizden dürüstlük bekleyecektir. Dürüst olmayan birine kimse yakınlarını emanet etmek istemeyecektir.
  • Sevecen ve Güler Yüzlü: Hastaların her zaman morale ihtiyacı vardır. Bu nedenle hastalara karşı sevecen ve güler yüzlü olmalı, onları gönüllerini hoş tutmalıyız.
  • Gönüllü : Hasta bakımı oldukça zor ve sabır gerektiren bir iştir. Gönüllü olarak bu işi yapmıyorsanız, hemen bırakın.
  • Temiz : Hastanın olduğu oda ve çevre son derece temiz olmalıdır. Hastanın bulunduğu oda düzenli olarak havalandırılmalı, hastanın bakımı için kullanılan tüm malzemeler hemen temizlenmelidir.
  • Güçlü ve Kuvveti Yerinde: Bazı hastalar yatalak ya da engelli olabilmektedir. Hastanın kaldırılması veya engelli arabasına bindirilmesi, banyosunun yaptırılması gerekebilmektedir. Bu nedenle hasta bakıcısının kendisinin sağlık sorunları olmaması ve gücü, kuvveti yerinde olan birisi tercih edilmelidir.
  Aradığınız Refakatçi ve Hasta Bakıcısını Bakiciburada.com’dan bulmak için 2 seçeneğiniz var.

  Birincisi; Şu an bulunduğunuz sayfadır. Bu sayfadan; İl-İlçe-Semt, Yaş Aralığı, Referans, Uyruk vb. birçok kritere göre filtreleme yaparsınız. Listelenen kişilerden seçtiklerinizle iletişime geçerek, iş teklifinde bulunursunuz.

  İkincisi, İlan Yayınlama hizmetidir. Aradığınız özellikleri ve şartlarınızı belirttiğiniz 60 gün yayında kalacak bir ilan yayınlayıp, sizinle çalışmak isteyen, ilanınıza başvuran herkesle iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca telefon numaranızı başvuru yapan Refakatçi ve Hasta Bakıcılarına da açabiliyorsunuz. Böylece siz uğraşmadan, bu kişilerde sizi arayabilir.